მზად ხართ 3 ოქტომბერს, 20:00 საათზე, თბილისის გულში ჩაეფლოთ ისტორიაში ერთ-ერთი ყველაზე წარმატებული კინოკომპოზიტორის — ჯონ უილიამსის — ამაღელვებელ სამყაროში?
„ჰარი პოტერი“, „ვარსკვლავური ომები“, „შინდლერის სია“, „ინდიანა ჯონსი“, „იურული პერიოდის პარკი“ — ამ საღამოს მაესტროს ყველაზე საკულტო საუნდტრეკებს მოისმენთ, რომლებსაც ბრწყინვალედ შეასრულებს ცნობილი Mystery Ensemble უამრავი ანთებული სანთლის ციმციმის ფონზე.
დამმუხტავი ენერგია, შთამბეჭდავი არანჟირება და დიდებული პროგრამა — ეს ყველაფერი საქართველოს ეროვნული ბიბლიოთეკის რომანტიკულ და იდუმალ გარემოში გელოდებათ. მუსიკის მაგია პირდაპირ თქვენს საყვარელ კინოისტორიებში გამოგზაურებთ და თავს ფილმის მთავარ გმირად გაგრძნობინებთ.
70-წლიანი კარიერის განმავლობაში ჯონ უილიამსს მოპოვებული აქვს 25 გრემი, 5 ოსკარი, 4 ოქროს გლობუსი და უამრავი სხვა ჯილდო. ოსკარის 53 ნომინაციით კი იგი მხოლოდ უოლტ დისნეის ჩამორჩება და ისტორიაში მეორე ადგილს იკავებს.
უილიამსი მჭიდროდ თანამშრომლობდა ისეთ ლეგენდარულ რეჟისორებთან, როგორებიც არიან სტივენ სპილბერგი, ჯორჯ ლუკასი, ალფრედ ჰიჩკოკი, ოლივერ სტოუნი და კრის კოლუმბუსი. მასვე ეკუთვნის მუსიკა 1984, 1988 და 1996 წლების ზაფხულის, ასევე 2002 წლის ზამთრის ოლიმპიური თამაშებისთვის. 2023 წლის შემოდგომაზე კი მას გაერთიანებული სამეფოს საპატიო რაინდის წოდება მიენიჭა.
უდავოა, რომ საორკესტრო მუსიკის პოპულარიზაციაში ჯონ უილიამსს უდიდესი წვლილი მიუძღვის. მისი ნაწარმოებები დღემდე აჯადოებს მილიონობით მსმენელს მსოფლიოს გარშემო.
ანსამბლის ოსტატური შესრულებისა და საოცარი ატმოსფეროს შერწყმა ამ საღამოს ნამდვილად დაუვიწყარს გახდის. იჩქარეთ, შეიძინეთ ბილეთები ოქტომბრის ყველაზე ლამაზ, ჯადოსნურ და ჰარმონიულ კონცერტზე!

Вселенная Джона Уильямса при свечах. Mystery Ensemble
Готовы 3 октября в 20:00 погрузиться в захватывающий мир одного из самых успешных кинокомпозиторов в истории — Джона Уильямса — в самом сердце Тбилиси?
«Гарри Поттер», «Звёздные войны», «Список Шиндлера», «Индиана Джонс», «Парк юрского периода» — в этот вечер прозвучат самые знаменитые саундтреки маэстро в блистательном исполнении прославленного Mystery Ensemble при мерцании множества свечей.
Мощная энергетика, впечатляющие аранжировки и великолепная программа — всё это в романтичной и загадочной атмосфере национальной парламентской библиотеки Грузии. Волшебство музыки перенесет вас прямо в любимые кинематографические истории, позволяя почувствовать себя их главным героем.
За более чем 70-летнюю творческую карьеру Джон Уильямс был удостоен 25 премий «Грэмми», 5 премий «Оскар», 4 «Золотых глобусов» и множества других наград. По числу номинаций на премию Американской киноакадемии — 53 — его опережает лишь Уолт Дисней.
Уильямс сотрудничал с такими легендарными режиссерами, как Стивен Спилберг, Джордж Лукас, Альфред Хичкок, Оливер Стоун и Крис Коламбус. Он также написал музыку для летних Олимпийских игр 1984, 1988 и 1996 годов, а также для зимней Олимпиады 2002 года. Осенью 2023 года композитору было присвоено звание Почётного рыцаря Соединённого Королевства.
Без преувеличения можно сказать, что Джон Уильямс сделал для популяризации симфонической музыки больше, чем почти кто-либо другой, а его произведения продолжают очаровывать миллионы слушателей по всему миру.
Завораживающее сочетание виртуозного исполнения ансамбля и неповторимой атмосферы концертной площадки сделает этот вечер по-настоящему незабываемым. Поторопитесь приобрести билеты на самый красивый, волшебный и вдохновляющий концерт октября!