ჯეიმს ბონდის ხმა: 007-ისადმი მიძღვნილი კონცერტი სანთლების შუქზე. Mystery Ensemble
12 სექტემბერს, 20:00 საათზე, თბილისის ერთ-ერთ ყველაზე ატმოსფერულ ადგილას — Silk Factory Studio-ს სცენაზე უნიკალური კონცერტი გაიმართება. ჩაეფლეთ აგენტი 007-ის ლეგენდარული ფილმების ცნობილი საუნდტრეკების ამაღელვებელ სამყაროში მრავალი ციმციმა სანთლის ფონზე — პროგრამაშია Billie Eilish, Adele, Nancy Sinatra, Chris Cornell, Shirley Bassey, John Barry ცნობილი ჰიტები და, რა თქმა უნდა, სიურპრიზები. Mystery Ensemble-ის ბრწყინვალე, სიცოცხლითა და ფერებით სავსე შესრულებით. ცნობილი ნამუშევრები ყველაზე ამაღელვებელი ჟღერადობით!
ორკესტრის მუხტი, დიდებული ავტორული არანჟირებები, შესრულების ოსტატობა — ეს ყველაფერი Silk Factory Studio-ში!
ჯეიმს ბონდის ფრენჩაიზი დიდი ხანია თანამედროვე კინოს კლასიკაა. მაშინაც კი, თუ ბონდის ერთი ნაწილიც კი არ გინახავთ, მაინც იცნობთ მის მთავარ გმირს და გსმენიათ ფილმების საუნდტრეკები.
მუსიკა ბონდთან ერთად იცვლებოდა. სამოციან წლებში ესენი იყვნენ crunchers და პოპ მომღერლები, სამოცდაათიანებში გამოჩნდა რბილი პოპი (პოლ მაკარტნის გამონაკლისით), ოთხმოციანი წლების მეორე ნახევარი იყო ახალი ტალღა და სოული, ოთხმოცდაათიანების და 2000-იანი წლების დასაწყისი პოპი და ალტერნატივა იყო. ყველაფერი მხოლოდ მაშინ შეიცვალა, როდესაც დენიელ კრეიგი გახდა ბონდი: ჯაშუშზე გადაღებული უახლესი ფილმების მუსიკა ტრაგიკული ბალადაა ორკესტრთან ერთად.
თავისი ეპოქის საუკეთესო არტისტებმა ჩაწერეს სიმღერები ბონდისთვის: McCartney-დან A-ha-მდე, Garbage-დან Madonna-მდე. თუმცა, კიდევ მრავალი ცნობილი სახე დარჩა მიღმა. Blondie და Alice Cooper, Pet Shop Boys და Johnny Cash, Saint Etienne და Radiohead — ყველამ შესთავაზა თავისი  სიმღერები ბონდის ფილმებისთვის. უარის მიღების  შემდეგ, ბევრმა მათგანმა ეს ნამუშევრები საკუთარი ალბომებისთვის გადააკეთა.
არ გამოტოვოთ ჯეიმს ბონდთან შეხვედრა თბილისში! აჩუქეთ საკუთარ თავს და თქვენს ახლობლებს ჯადოსნური საღამო ამ შემოდგომას!

Звучание Бонда: Вечер 007 при свечах. Mystery Ensemble
Уникальный концерт состоится 12 сентября в 20:00 на сцене одного из самых атмосферных залов Тбилиси — театра Silk Factory Studio. Окунитесь в захватывающий мир знаменитых саундтреков из легендарных фильмов про агента 007 при романтичном мерцании множества свечей — в программе хиты Билли Айлиш, Адель, Нэнси Синатра, Крис Корнелл, Ширли Бэсси, Джон Барри и, конечно, сюрпризы. В блистательном, наполненном жизнью и красками исполнении Mystery Ensemble.
Заряжающая энергетика оркестра, великолепные авторские аранжировки, мастерство исполнения — всё это в атмосфере театра Silk Factory Studio!
Франшиза «Джеймс Бонд» давно стала классикой современного кино. Даже если вы не смотрели ни одной части бондианы, то все равно знаете ее главного героя и слышали саундтреки к фильмам.
Музыка менялась вместе с Бондом. В шестидесятые это были крунеры и поп-певицы, в семидесятые пришел софт-поп (с перерывом на Пола Маккартни), вторая половина восьмидесятых — это новая волна и соул, девяностые и начало нулевых — поп и альтернатива. Все изменилось, только когда Бондом стал Дэниел Крейг: музыка к последним фильмам про разведчика — трагичная баллада с оркестром.
Песни для Бонда записывали лучшие люди своих эпох: от Маккартни до a-ha, от Garbage до Мадонны. Но куда больше знаменитостей остались за бортом. Свои песни для фильмов о Бонде предлагали Blondie и Элис Купер, Pet Shop Boys и Джонни Кэш, Saint Etienne и Radiohead. Получив отказ, многие перерабатывали их уже для собственных альбомов.
Не пропустите встречу с Джеймсом Бондом в Тбилиси! Подарите себе и вашим близким волшебное событие этой осени!